Зміст:

Автомобільна батарея схильна розряджатися в самий невідповідний момент з певних причин. Довгий простій автомобіля, експлуатація на короткі дистанції, генератор, що ледве дихає, виснажують АКБ, прискорюючи його старіння. Вихід із ладу джерела живлення повністю виключити не можна, але уповільнити можливо. Для цього його необхідно заряджати від зовнішнього зарядного пристрою. Коли заряджати акумулятор автомобіля від ЗУ – розповідає А-МЕГА АВТО.

Норми заряду автомобільної батареї

Необхідність у профілактичній зарядці визначається за рівнем розрядженості автомобільного джерела живлення. Напруга та щільність електроліту - два параметри, які допоможуть її встановити. Напругу можна виміряти на батареї будь-якого типу, а щільність електроліту — тільки на виробах, що обслуговуються. Для вимірювання напруги потрібно мультиметр або вольтметр з ціною розподілу 0,1 В. Стан електроліту визначається за допомогою ареометра, ніжка якого занурюється всередину акумулятора.

Щоб виміряти напругу за допомогою мультиметра, необхідно виставити режим 20В і доторкнутися червоним щупом до плюса, а чорним – до мінуса. 12,7 В – це норма, коли акумулятор вважається зарядженим. Зниження на 0,1В від норми свідчить про втрату 10% заряду. Для вимірювання щільності потрібно витягти всі пробки, і по черзі з кожної банки набирати рідину в ареометр. У справній і зарядженій АКБ у кожному банку щільність однакова і становить 1,27 г/м3. Кожен 0,01 г/м3 у бік зменшення – це мінус 6% від повного заряду.

Акумулятор VIRBAC Classic 60Ah 480A

Акумулятор VIRBAC Classic 60Ah 480A

Купити
Акумулятор Premium 60Ah 600A | A-mega-auto

Акумулятор A-mega Premium 60Ah 600A

Купити
Акумулятор Premium Eoro 80Ah 780A | A-mega-auto

Акумулятор A-mega Premium Eoro 80Ah 780А

Купити
Акумулятор A-mega Standard 100Ah 850A

Акумулятор A-mega Standard 100Ah 850A

Купити
Акумулятор A-mega Premium 100Ah 950А

Акумулятор A-mega Premium 100Ah 950А

Купити

Коли потрібно заряджати акумулятор

Не обов'язково хапатися за зарядний пристрій кожного разу, коли напруга та щільність трохи відхилилися від норми. Але є рекомендована межа, після досягнення якої джерело живлення краще зарядити. Так, стартерні батареї з рідким електролітом небажано розряджати нижче 70%. Цій межі відповідає напруга 12,4В, що вимірюється у стані спокою. Щільність електролітичної рідини при 70% заряді становить 1,22 г/см3.

При зниженні напруги нижче 12,4В в автомобільній батареї починає активно прогресувати сульфатація. Це процес утворення сульфатів свинцю, які заліплюють пластини та знижують ємність акумулятора. Це проблема всіх без винятку свинцево-кислотних батарей, і головна умова для уповільнення її розвитку – своєчасна підзарядка. Якщо АКБ вчасно зарядити, ці нарости розчиняться, кожна пластина оголиться, ємність відновиться. Коли батарея довго перебуває у розрядженому стані, нарости укрупнюються і не розчиняються при наступній зарядці. В результаті ємність дещо зменшується, а можливість відновити її втрачається. З цієї причини опора на якийсь час у питанні, коли міняти акумулятор, не дає очікуваної точності. В одного нова батарея відмовляє через 2 роки, в іншого — через 5 років.

Як зрозуміти, що акумулятор сів?

Для новачків інформація про те, що АКБ також потребує догляду, може бути у новинку. Перше знайомство з виробом часто трапляється у крайності, коли двигун просто не заводиться. На перший погляд, ситуація здається нестандартною: можна подумати, що це результат виходу з ладу паливної системи або електронної системи управління двигуном. Тим часом переконатися, що мотор не запускається через АКБ, що сів, дуже просто і мультиметр або ареометр для цього не потрібен. Достатньо звернути увагу на роботу звичних приладів, а потім, застосувати підходящий лайфхак з розряду що робити, коли сів акумулятор.

У запущених випадках машина просто не відкриється з брелока або не спрацює безключовий доступ. Якщо автомобіль простояв із розрядженою АКБ недовго, то замки відкриються, але їхня робота буде відмінна від звичної. Запалювання активується, але магнітола може вмикатися, то вимикатися, особливо на високій гучності. Лампи підсвічування панелі приладів і ближнього світла фар можуть помітно потьмяніти, хоча їхнє світло і так приглушується після зупинки мотора. Нарешті, при включенні запалення розряджена батарея змінює звук роботи бензонасоса, а при спробі заводити двигун лунають клацання з-під капота.

Якщо факт встановлено, не варто гаяти час на пошук відповідей на запитання типу, чи заряджається акумулятор, коли машина стоїть і т.д. АКБ відновлюється одним із двох способів: або при роботі двигуна, або від додаткового джерела енергії. У ролі останнього може використовуватися кілька приладів: інша батарея та дроти для прикурювання, ЗУ, бустер. Коли запуск мотора здійснено успішно, в роботу включається генератор і кожен оборот колінвалу, холостий або під навантаженням, супроводжується викидом електроенергії в бортову мережу.

АКБ села: міняти чи заряджати?

Ми знаємо, що батарею старше 5 років краще замінити, але що робити, якщо батарея розрядилася, а термін служби невідомий. Зарядка покаже, чи є проблеми з джерелом живлення і чи не "з'їла" його сульфатація. Розряджений нижче 11,7В акумулятор необхідно заряджати правильно, в режимі щастя, вибравши малий зарядний струм. У момент початку процесу бажано спостерігати за поведінкою електроліту, якщо батарея обслуговується. При цьому важливо контролювати його рівень і при необхідності доливати дистильовану воду. Якщо є сумніви, коли доливати воду в акумулятор: до зарядки або після, то рекомендації виробників розвіють їх. Вода заливається або під час зарядки, або в щойно заряджену АКБ.

У нормі батарея поступово відновлює заряд, а при досягненні 100% зарядженості електроліт починає кипіти. Зіпсоване акумуляторне джерело живлення не прийматиме заряд і закипить на перших хвилинах заряджання. Щойно справний акумулятор зарядиться швидше звичайного, але скільки він прослужить — залежатиме від ситуації. Як правило, така АКБ відмовляється працювати з настанням перших холодів або протягом тижня після відновлення заряду. Якщо електроустаткування автомобіля працює справно, то ці дві ознаки точно підкажуть, коли міняти акумулятор. Шукайте надійного та компетентного торгового представника якісних акумуляторних батарей для автомобіля? Команда нашого інтернет-магазину А-МЕГА АВТО готова допомогти вибрати відповідну АКБ та відповісти на будь-яке питання, пов'язане з її експлуатацією.

Що потрібно знати під час заряджання автомобільного акумулятора?

 

                        Часті питання — Коли заряджати авто акумулятор?

Як зрозуміти, що час заряджання акб настав?

Якщо при включенні запалювання ви помітили, що індикатори на панелі приладів гаснуть або моргають, це може бути ознакою розрядженого акумулятора. Якщо при запуску двигуна ви чуєте слабкий стукіт або клацання, а потім двигун не запускається, це також може вказувати на проблеми із зарядженням акумулятора.

Як часто потрібно заряджати автомобільний акумулятор?

Частота залежить від умов експлуатації автомобіля. Якщо автомобіль використовується для коротких та рідкісних поїздок, заряджання для акумулятора рекомендується раз на місяць. Якщо на тривалі дистанції, підзарядка акумулятора раз на квартал буде достатньою, а решта часу акумулятор буде заряджатися від генератора.

Як часто заряджається автомобільний акумулятор?

Часте заряджання автомобільного акумулятора може скоротити його термін служби. Щоразу, коли акумулятор заряджається, відбуваються хімічні процеси, які призводять до зношування акумулятора. Тому, часто заряджання може зменшити час роботи акумулятора перед наступною заміною.

Заряджання акумулятора під час руху

Автомобільний акумулятор заряджається під час руху від генератора, який працює за принципом електродинамічного ефекту. Генератор перетворює механічну енергію, що створюється двигуном автомобіля, електричну енергію, яка заряджає акумулятор і підтримує його зарядженим під час роботи автомобіля.

Коли акумулятор вважається зарядженим?

Акумулятор вважається зарядженим, коли його напруга досягає певного рівня, що залежить від його ємності, близько 12,6 вольт. Однак, залежно від типу та конструкції акумулятора, необхідно виміряти більш точне значення напруги або використовувати зарядку акумулятора з функцією автоматичного вимкнення. Важливо не перевантажувати акумулятор.