Розряджена АКБ – найбільш поширена причина, через яку двигун відмовляється запускатися. Щоб швидко виїхати, доводиться шукати автомобіль-донор або бустер, які «підкурять» розряджену батарею. Пошуки можуть видатись не на жарт важкими, тому повний розряд краще попередити. Заряджання автомобільного акумулятора виконується зарядним пристроєм, що живиться від домашньої розетки 220 В. Але це не звичайний прилад, підхід ввімкнути і забути тут не пройде.

Як працює акумулятор

За пластиковим корпусом автомобільного джерела живлення ховаються банки з пластинами, зануреними в електроліт. У 12-вольтовій АКБ таких секцій шість, у кожній з яких розташовані електроліт, позитивні та негативні пластини. Включаючи електроприлад, усередині батареї запускається хімічна реакція, внаслідок розпаду елементів виділяється електричний струм. Підзарядка відновлює зв'язок між роз'єднаними продуктами і джерело живлення повертає колишню ємність.

В нормі, за кожною розрядкою повинна слідувати зарядка акумулятора від авто, що робить генератор після запуску двигуна. Тоді один із продуктів розпаду, сульфат свинцю, не шукатиме способу надовго закріпитися на пластинах, забираючи ємність. Але на зарядку потрібен час, а цикл міської їзди більше схильний до частих зупинок двигуна, АКБ не встигає зарядитися. В результаті сульфат свинцю накопичується, практично повністю закриваючи пластини, автомобіль перестає заводитися. Зарядний пристрій розщеплює частину нальоту, але весь шар, який довго формувався, видалити неможливо. Батарея втрачає ємність і виходить з ладу раніше заявленого терміну служби.

Коли заряджати автомобільну АКБ

Є кілька способів переконатися, що батарея потребує поповнення втрат. Найпростіший із них – «вічко», колір якого вказує на ступінь зарядженості АКБ. Зелений колір дозволяє не думати про те, як заряджати акумулятор, а чорний – навпаки. Існує ще світлий відтінок, що сигналізує про нестачу дистильованої води. Подібною індикацією оснащується практично кожна батарея, що не обслуговується, з рідким електролітом.

Додатково прояснює ситуацію замір напруги акумулятора, що виконується мультиметром. Перед перевіркою від'єднуємо АКБ від автомобіля, витримуємо паузу 6-8 хвилин. Стабілізована та повністю заряджена батарея видає 12,7В і вище. Джерело живлення з напругою 12,2-12,4В бажано вже підзарядити від зовнішнього ЗП. Нижче 11,7В розряджати не рекомендується – це завдає непоправних втрат. Перед тим, як заряджати акумулятор, корисно протестувати його під навантаженням. Необхідно підключити вилку навантаження і дізнатися, скільки вольт видає АКБ. По отриманому напрузі оцінюємо рівень заряду, керуючись інструкцією. Якщо запас менше 70%, це привід підключити зарядний пристрій.

Готуємо акумулятор до заряджання

Розряджену АКБ бажано витягти з моторного відсіку, щоб оглянути та очистити. На корпусі не повинно бути слідів електроліту, а на струмовивідах – оксидів та білого нальоту. Автомобільні клеми та струмовиводи батареї чистяться дрібнозернистим наждачним папером, корпус АКБ протирається ганчірочкою, змоченою в соді або 10-відсотковому розчині нашатирного спирту. Іноді корпус виробу тріскається, як це трапляється під час замерзання електроліту або ДТП. Заряджати та використовувати таку батарею небезпечно – краще звернутися до купівлі нової.

Часто демонтаж АКБ з машини займає багато часу та сил. Тоді чистку доцільно провести на місці, а перед тим як заряджати акумулятор на авто, зняти обидві клеми. При зарядці батарея виділяє газ, тому начинки повинні добре вентилюватися. Якщо джерело живлення обслуговується, необхідно відкрутити пробки. Корисно подивитися рівень електроліту, долити дистильовану воду у разі його відхилення. У акумулятора, що не обслуговується, доливати воду нікуди - достатньо прибрати заглушку з клапана поблизу верхньої кришки.

Як правильно заряджати АКБ

Перед зарядкою визначимося, яким алгоритмом працює зарядний пристрій. Це може бути метод постійної напруги або постійного струму, а може бути комбінований. В останньому випадку вчинити простіше простого: підкинути клеми, включити ЗП та дочекатися, коли загориться лампочка 100% заряду. За таким принципом працюють професійні зарядні пристрої, вартість яких є великою. Ми часто стикаємося з бюджетними зарядниками, застосовуємо цей підхід, не розуміючи, як правильно заряджати АКБ постійним струмом чи напругою.

Метод постійного струму дозволяє заповнити запаси акумулятора на 100%. Ставимо струм 10% від ємності та заряджаємо, поки напруга не досягне позначки 14,4 В. Ємність акумулятора легкового автомобіля зазвичай становить 60А*год, а струм зарядки – 6 А. При досягненні 14,4В, знижуємо струм на 50% - до 3А . Коли на вольтметрі буде 15В, знижуємо струм ще на 50% і чекаємо, коли напруга та струм перестануть змінюватися.

Метод постійної напруги не здатний належним чином поповнити запас заряду. Заряджання батареї зупиняється на 80%, але слідкувати за нею не потрібно. Достатньо встановити значення напруги на 16,1 і чекати, коли сила струму знизиться до 0,25-0,5 Ампер. Час підзарядки, порівняно з методом постійного струму, більший у два рази, але процес протікає практично в автоматичному режимі. Буває так, що ми виконуємо кожну умову, дотримуємося дбайливої ​​експлуатації, а АКБ все одно виходить з ладу завчасно.

Найчастіше це пов'язано з незнанням, як правильно заряджати автомобільний акумулятор на останніх етапах. При підзарядці будь-яким із методів важливо не допускати перезаряджання, коли електроліт починає кипіти. Вирує рідина не менш руйнівний ефект, ніж хронічний недозаряд.

Запобіжні заходи

Особливу небезпеку в акумуляторній батареї становить електроліт як суміш сірчаної кислоти та води. Для роботи знадобляться захисні окуляри, рукавички, одяг, що прикриває шкіру. Кислота роз'їдає текстиль, тому бажано вибирати речі, які більше не знадобляться. АКБ і зарядний пристрій краще розміщувати в приміщенні, що добре провітрюється, де немає сторонніх осіб, джерел вогню. При зарядці електроліт виділяє вибухонебезпечний газ, який здатний завдати шкоди здоров'ю людини та тварин.

Елементарні правила роботи з електроприладами є важливим доповненням до того, як правильно заряджати автомобільний акумулятор. Незважаючи на невелику напругу, не можна торкатися клем працюючого зарядного пристрою. Заборонено перевертати, трусити, накривати джерело живлення, курити та користуватися вогнем поблизу нього. Заряджаючи АКБ безпосередньо під капотом автомобіля, краще від'єднувати обидві клеми. Електронна система автомобіля знати про зовнішню зарядку ні до чого.

Заряджання від зовнішнього ЗП не завжди вирішує проблеми з батареєю. Ми начебто робимо все правильно, але джерело живлення може не взяти заряд або закипіти через годину. Потрібно спробувати перенести АКБ у приміщення з кімнатною температурою, дати відігрітися виробу та повторити процес. Але часто ці спроби безуспішні і справа далеко не в тому, що ми не усвідомили, як правильно заряджати акумулятор автомобіля в домашніх умовах. АКБ – це витратна деталь, згодом її заміна стає неминучим. Наш інтернет-магазин https://a-mega-auto.com/ має у своєму розпорядженні значний асортимент нових акумуляторних батарей і готовий запропонувати якісне рішення за прийнятною ціною.

Як підключити акумулятор до автомобіля? Коли міняти акумулятор на автомобілі?

 

            Часто поставленні запитання - Як зарядити авто акумулятор?

Як зарядити акумулятор?

Підключіть зарядний пристрій до акумулятора, дотримуючись правильної полярності клем (+) та (-). Потім увімкніть зарядний пристрій і дайте акумулятору зарядитись до повного рівня. Зазвичай виробник вказує рекомендований час заряджання в інструкції до акумулятора.

Як заряджається акумулятор у машині?

Акб у машині заряджається від генератора, який перетворює енергію двигуна на електричний струм. Генератор заряджає акумулятор, коли двигун працює. При цьому заряд акумулятора може бути недостатнім, якщо автомобіль використовується для коротких поїздок або якщо на ньому встановлено багато споживачів.

Ступінь зарядки автомобільного акумулятора?

Ступінь заряджання може бути визначений за допомогою вольтметра, який показує напругу на клемах акумулятора. Як правило, повністю заряджений акумулятор має напругу близько 12,6 вольт, а розряджений - близько 11,8 вольт.

Рівень заряду акумулятора?

Повністю заряджений акумулятор повинен мати напругу в межах 12,6-12,8 вольт. Якщо напруга нижче 12 вольт, це може означати, що акумулятор розрядився і потребує заряджання. При напрузі більше 12,8 вольт акумулятор може бути перезаряджений, що також бажано.

Прикурити акумулятор?

Щоб прикурити акумулятор, потрібно підключити його до іншого автомобіля за допомогою кабелів, з'єднавши (+) і (-) клеми кожного акумулятора, потім завести інший автомобіль та почекати кілька хвилин, після чого спробувати завести свій автомобіль.