Бюджетні пристрої для заряджання АКБ зазвичай не вміють автоматично вимикатися після досягнення 100% заряду. Це не дуже добре, оскільки вчасно відключити зарядник означає уникнути перезаряду. За рівнем збитків заряд вищий за норму рівносильний експлуатації не повністю зарядженого джерела живлення. Ці процеси небезпечні, оскільки здатні скоротити термін служби автомобільної батареї вдвічі, а то й утричі. То скільки потрібно заряджати акумулятор, щоб процес пішов на користь, а не на шкоду?

Чому знати час зарядки сучасної АКБ так важливо

Близько 70% автомобільних батарей, що пропонуються до покупки, відносяться до класу необслуговуваних. Це означає, що звичних пробок, що відкривають доступ до електроліту, немає. Долити дистильовану воду або виміряти щільність електроліту в акумуляторах, виготовлених за технологією EFB або AGM, не вдасться. Конструкція цих АКБ не схильна до цього. У тому, що не можна проконтролювати густину, немає нічого поганого – ступінь зарядженості можна оцінити за напругою. Занепокоєння викликає випаровування води, що настає після завершення циклу заряджання.

Просунуті зарядні пристрої автоматично не допускають тривалого кипіння. Клапан, яким оснащена батарея, що не обслуговується, не спустить пару, він залишиться всередині, перетворюється в рідину і рівень електроліту залишиться колишнім. Що відбувається, коли звичайне ЗУ продовжує заряджати АКБ після 100% заряду? Зарядник кип'ятить електролітичну рідину, клапан перестає стримувати тиск, отримана пара випаровується, електроліт втрачає воду безповоротно. Долити дистильовану воду неможливо, рівень електролітичної рідини падає, пластини псуються, віддача джерела живлення знижується, і він швидко виходить з ладу.

Переваги від інформації про час заряджання автомобільної батареї

Знаючи, скільки акумулятор заряджається від зовнішнього зарядного пристрою, не доведеться часто контролювати процес. Наприклад, повністю розряджену АКБ можна сміливо ставити заряджатися на ніч. 9-10 годин потрібно відновлення батареї легкового автомобіля, яку довелося розряджати до мінімуму. Витримавши заданий час, можливість зіткнутися з неповним зарядом мінімальна. Адже достовірно оцінити ступінь зарядженості за напругою можна лише за кілька годин.

Орієнтуючись на час, коли необхідно відключити зарядний пристрій від АКБ, ризик передчасного виходу з ладу знижується. А виконуючи елементарне обслуговування перед заряджанням, термін служби електричного виробу можна додатково продовжити. Достатньо очистити корпус від пилу та бруду, прибрати оксиди з виводів. Ці дії полегшать пуск двигуна автомобіля морозним ранком, коли батарея холодна, а олія густа. Віддача холодного акумулятора зменшується, і при запуску промерзлого мотора кожна дрібниця визначає результат.

Скільки потрібно заряджати акумулятор

Головний параметр, від якого залежить тривалість заряджання АКБ – це ємність. Кількість ампер-годин та напруга джерела живлення дозволять усвідомити, як довго заряджати акумулятор у домашніх умовах. Для повноцінної відповіді на запитання знадобиться невеликий розрахунок та відомості про норми. Напруга, що відповідає 100% заряду -12,7В, струм зарядки, що обчислюється в Амперах, не повинен перевищувати 10% від ємності. Некритичний рівень розряду – це напруга 11,7 В. На висновках автомобільного джерела живлення може бути 10 В або нижче, але такі свідчення говорять про незворотні проблеми.

Так, за умовний нуль приймаємо 11,7, а за максимум – 12,7 В. Різниця – 1В, кожна десята частка – це 10% (0,1В). Наприклад, напруга АКБ становить 12,2В, що відповідає 50% заряду (0,5В – 5*10%). Помножимо ємність батареї на 0,5 і отримаємо значення, яке потрібно заповнити. Звичайний автомобільний акумулятор має 60А*год, отже 30 ампер-годин необхідно відновити. При струмі 6А (10% від ємності) можливо за 5 годин (6А*5ч = 30 А*ч).

Фактичний час заряджання АКБ не відповідає розрахунковому

Розрахунки добре працюють, коли відома точна ємність АКБ, як у випадку з новим. Але ми не зможемо правильно визначити, скільки потрібно заряджати акумулятор, який знаходиться під капотом досить давно. Часта причина, що спонукає замінити батарею, - це неможливість запуску двигуна автомобіля з настанням холодів - явний доказ втрати ємності. Якщо таке джерело живлення поставити на зарядку стандартним струмом, то він закипить у межах години, а не через 9-10 годин.

Час зарядки нової та старої АКБ на 60 А*год неоднаково: за інших рівних б/в відновлюється швидше. Акумулятор, що активно використовується, неминуче втрачає ємність, тому реальні ампер-годинники вже далекі від 60 одиниць. З цієї причини зарядний струм часто знижується до 50% від норми (3А): це повертає колишній час заряджання та сприяє відновленню батареї. Щоб результати були більш продуктивними, процес переводять в імпульсний режим, який мають професійні ЗУ.

Акумулятори A-mega-auto

Каталог Акумуляторів

Перейти
Акумулятор Premium 60Ah 600A | A-mega-auto

Акумулятор A-mega Premium 60Ah 600A

Купити
Акумулятор Premium Eoro 80Ah 780A | A-mega-auto

Акумулятор A-mega Premium Eoro 80Ah 780А

Купити
Акумулятор A-mega Standard 100Ah 850A

Акумулятор A-mega Standard 100Ah 850A

Купити
Акумулятор A-mega-auto

Акумулятори A-mega-auto

Перейти

Позаштатні ситуації

Грамотно визначити час заряджання АКБ неможливо без точного виміру напруги. Для цього необхідно від'єднати джерело живлення від автомобіля та зробити паузу. "Чистий" замір проводиться через 6-8 годин спокою, коли процеси всередині батареї стабілізуються. Отримана цифра визначить фактичний заряд і підкаже скільки заряджати акумулятор до 100%. Важливо оцінювати напругу у теплому приміщенні, оскільки на холоді показання завжди нижчі.

Поряд з часом, процес відновлення заряду корисно контролювати за струмом та напругою. Якщо стрілка амперметра скотилася до нуля, то батарея заповнила втрати. Напруга закінчення зарядки зазвичай коливається між 16,1 і 16,5 В. Коли акумулятор сів, а часу на повноцінну зарядку немає, потрібно під'єднати зарядний пристрій і дочекатися початку зростання напруги. Фаза займає близько півгодини, після чого АКБ можна відправляти під капот. Якщо автомобільне джерело живлення зовсім зіпсувалося, не сприймає ні швидкий, ні заряд, що щадить, наш інтернет-магазин https://a-mega-auto.com/ готовий запропонувати варіанти акумуляторів на заміну.

Коли міняти акумулятор на автомобілі? Стійкі батареї А-mega