Зміст:

 

Відповідно до правил, підзарядка свинцево-кислотних АКБ повинна проводитися в добре провітрюваному нежитловому приміщенні. Під цей критерій добре підходить гараж, або вуличний майданчик, захищений навісом. А якщо немає електрики в гаражі, немає гаража і т.д. - що тоді робити? Залишається лише один варіант - взяти батарею та зарядний пристрій додому. Але чи можна заряджати акумулятор вдома чи це безпечно?

Чому заносити АКБ додому небезпечно?

Ризики від домашнього зберігання автомобільної батареї пов'язані з електролітом та хімічними процесами, що відбуваються усередині виробу. Електроліт небезпечний тим, що містить сірчану кислоту, з'єднання, що роз'їдає все навколо. Крапля сірчаної кислоти здатна пропалити будь-яку домашню річ - одяг, паркет, килим. Хімічні процеси викликають побоювання тому, що при зарядці виникає небезпечна суміш кисню та водню. Цей процес часто є вагомою причиною відмови від ідеї зарядити акумулятор вдома.

Кисень і водень - це гримуча суміш газів, здатна легко спалахнути. Досить іскри або розжареного до червоного предмета, розташованого неподалік, і вибух готовий. З цієї причини в приміщенні, де заряджається, не можна курити. А щоб скупчення газів не досягло критичного значення, приміщення має добре провітрюватися. Теоретично здається, що можна заряджати акумулятор вдома, якщо забезпечити хорошу циркуляцію повітря та дотримуватись правил безпеки. Але не все так просто, як здається на перший погляд.

Чому вибух найчастіше відбувається під час заряджання?

Причиною вибуху є критичне скупчення гримучої суміші газів, кисню та водню. До цього призводить неправильна підготовка АКБ до підзарядки та тривалий перезаряд. Оскільки при зарядці виділяються гази, нутрощі акумуляторної батареї повинні добре вентилюватися. Перед тим, як заряджати акумулятор авто, необхідно викручувати пробки на виробах, що обслуговуються, і знімати заглушку клапана скидання газів на необслуговуваних. Якщо цього не зробити, то при перезарядці може вибухнути джерело живлення.

Коли батарея відновила ємність, електроліт починає інтенсивно кипіти. У цей момент зарядний пристрій необхідно вимикати, інакше акумулятор почне перезаряджатися. Перезаряд скорочує термін служби АКБ та сприяє виділенню кисню та водню у великих обсягах. Якщо зарядка понад норму триватиме довго, то в приміщенні накопичиться багато гримучого газу і станеться вибух. Тому перед тим, як зарядити автомобільний акумулятор вдома, необхідно розрахувати, скільки часу потрібно для того, щоб повністю відновити заряд.

Як правильно заряджати акумулятор автомобіля вдома?

Заряджання акумуляторної батареї в квартирі або будинку не рекомендується. Якщо ж обставини проти цього, слід суворо виконувати кожну умову зарядного процесу. Джерело живлення не слід розташовувати в житлових кімнатах, кухні, ванній, коридорі та тамбурі. АКБ не повинна знаходитися поблизу обігрівача, відкритого джерела полум'я та печі. З цих міркувань єдиним місцем, де можна зарядити акумулятор у квартирі, є балкон.

Бюджетному заряднику з ручним регулюванням краще віддати перевагу автоматичному зарядному пристрою. Останнє, після закінчення зарядки, самостійно вимикається чи перетворюється на буферний режим. До того ж, автоматичне ЗУ припинить зарядку самотужки, якщо АКБ не сприйматиме заряд, а електроліт почне відразу кипіти. У разі використання зарядника з ручним регулюванням струму або напруги, необхідно контролювати процес кілька разів на годину, щоб електроліт не закипів. Ще важливою рекомендацією до того, як правильно заряджати акумулятор автомобіля вдома, є обмеження доступу дітям та тваринам до ЗП та АКБ.

Які АКБ небажано заряджати вдома?

З точки зору конструкції, автомобільний акумулятор, що не обслуговується, можна заряджати вдома з набагато меншим ризиком небажаного результату. Ще виключена можливість контакту дітей та свійських тварин з електролітом. Але знати час зарядки та своєчасно відключати ЗУ все одно необхідно. По-перше, перезаряд дуже шкодить батареї, оскільки вода випаровується, а долити її не дозволяє конструкція. По-друге, при перезаряді система рекомбінації газів припиняє працювати – клапан скидає всі гази назовні та ризик вибуху збільшується.

Чому АКБ не варто залишати у квартирі після зарядки?

Якщо ми вирішили, що заряджати акумулятор у квартирі можна, то ймовірно, що він залишиться в ній до наступної поїздки. Слідувати цьому небажано, і не тільки тому, що батарея сама по собі небезпечна. При зберіганні акумуляторної батареї виділяється хлористий кисень та сірчистий газ. Перший здатний викликати запаморочення та блювання, якщо приміщення не вентилюється належним чином. А сірчистий газ осідає на стінах і меблях, негативно позначаючись на здоров'ї. Якщо ж АКБ все-таки залишається в квартирі, необхідно уповільнити хімічні реакції всередині.

Коли ми запитуємо, чи можна заряджати акумулятор вдома, ми розраховуємо на те, що в теплі АКБ зарядиться до 100%. Але при зберіганні акумулятор любить нейтральні плюсові температури: +10.+15°C. У такому кліматі і розряд мінімальний і хімічні процеси протікають повільно. Тому джерело живлення краще залишити в прохолодному темному місці, далеко від батарей опалення та сонячних променів. Якщо після декількох днів домашнього зберігання АКБ розрядилася і не змогла запустити двигун, то її слід замінити. При виборі та купівлі стартерної батареї важлива підтримка та впевненість у тому, що вона справно виконуватиме свої функції. Наш інтернет-магазин автомобільних акумуляторів https://a-mega-auto.com/ співпрацює безпосередньо із заводом-виробником і завжди готовий надати кваліфіковану допомогу.

Що потрібно знати під час заряджання автомобільного акумулятора? Як вибрати акумулятор для автомобіля?