Автомобільна батарея, як шини, олія та фільтри, відноситься до витратних деталей, які періодично потрібно міняти. Джерело живлення має орієнтовний термін служби, після якого подальша експлуатація автомобіля пов'язана з ризиками. Виріб може радувати бадьорим запуском двигуна в теплу пору, але з настанням холодів ситуація загострюється. Старий АКБ важко запускати мотор восени, а з приходом морозів під капотом пролунає лише характерне клацання, але двигун не заведеться. Наслідки набудуть катастрофічного характеру, якщо ситуація застане зненацька: взимку далеко від міста. Як навчиться заздалегідь визначати, коли міняти акумулятор?

Коли міняти акумулятор на машині: загальні ознаки

Головний параметр, який впливає на рішення про заміну батареї, – вік. Виріб класу WET (звичайне джерело живлення) справно слугує близько 4-5 років. Моделі AGM – до 5-6 років, а AGM TPPL – від 8 до 12 років. Характеристики досягаються при своєчасному обслуговуванні та неприпустимості некоректної роботи. Це своєчасне чищення, підзарядка зовнішнім ЗУ, уникнення замерзання та перезарядів.
Тьмяні фари, недостатньо яскраве освітлення панелі приладів є найкращою відповіддю на питання, як зрозуміти, що акумулятор здох. У такому вигляді виріб погано крутитиме стартер, а магнітола може мимоволі відключатися. Проте причина може бути не в батареї, а в електричних ланцюгах. Очищення висновків АКБ, клем автомобіля, чищення "маси" іноді вирішують проблему. Але краще спробувати зарядити джерело живлення: якщо електроліт одразу закипить, можна сміливо вирушати за новим.

Акумулятор не тримає заряд: напруга, за якої слід змінювати АКБ

Для своєчасної заміни знати лише термін служби АКБ часто недостатньо. Напруга – ознака, здатна точніше вказати, коли міняти акумулятор на авто. Тільки перевіряти вольтаж необхідно у стані спокою, щоб внутрішні процеси стабілізувалися. Для цього потрібно від'єднати батарею від автомобіля та витримати час: 6-8 годин. Вимірювати напругу зручно вранці: відключивши клеми ввечері, за ніч джерело живлення прийде до норми. Вольтаж слід перевіряти відкаліброваним тестером, щоб показання були максимально точними.


Повністю заряджена батарея за кімнатної температури видає напругу 12,7 В. При показаннях нижче 12,4В джерело живлення необхідно заряджати зовнішнім зарядним пристроєм. Якщо зарядка не підвищить напругу навіть при заниженому струмі, то акумулятор не тримає заряд - пора міняти на новий. Це може статися набагато раніше, ніж АКБ відслужить заявлений термін. Тоді є привід стверджувати, що батарея або залежалася на складі і була куплена у віці, або не обслуговувалась.

Продовжуємо життя автомобільної батареї

Загальні ознаки батарей-довгожителів відомі: своєчасна і правильна підзарядка, щадне ставлення до морозу, охайний вигляд, неприпустимість критичного розряду. Виконуючи кожну з умов дбайливої експлуатації, не доведеться зайвий раз турбуватися про те, коли міняти акумулятор на машині. Достатньо дотримуватися заявленого терміну служби, купувати лише свіжі вироби віком не більше року. АКБ, оповита турботою, служить навіть більше заявленого, але ризики раптового виходу з ладу з кожним днем збільшуються. Звичайне джерело живлення здатне дожити і до 9 років, але після п'ятого року експлуатації немає впевненості, що зима не принесе проблем.

Чому б не вибрати відновлення старої акумуляторної батареї замість купівлі нової? Десульфатація як реанімуючий процес повертає заводську ємність тільки при регулярному застосуванні, а не коли міняти акумулятор автомобіля вже необхідно. Оманливий ефект може дорого обійтися - після десульфатації старе джерело живлення здатне впевнено запустити двигун. Але, чи здатний він зробити це взимку, коли олія загусне, а електрохімічні процеси сповільняться? Якщо стартер мляво крутить вже восени, а підзарядка батареї не працює на перспективу, це вірна нагода звернутися до нашого інтернет-магазину https://a-mega-auto.com/. Широкий асортимент свіжих акумуляторів дозволить підібрати заміну, що стоїть, на тривалий термін.

Як зарядити авто акумулятор? Скільки заряджати автомобільний акумулятор?