Виконувати від'єднання та підключення акумулятора до автомобіля доводиться від сили кілька разів на рік. Трапляється це тому, що джерело живлення необхідно періодично заряджати і рідше - виконувати його заміну на новий. При цьому, думок про те, що відключення та подальше приєднання АКБ може чимось нашкодити нам чи машині, як правило, немає. І це помилка, оскільки ми маємо справу з автомобільним електроланцюгом з чутливими компонентами, а сама по собі батарея вже становить небезпеку при недотриманні правил безпеки. Як безпечно як правильно встановити та вилучити акумулятор з автомобіля – розповідає A-mega Auto.

Що потрібно підготувати заздалегідь?

Для того, щоб вимкнути та підключити АКБ до авто, спеціальних пристроїв не потрібно. У конструкції кріплень клем та корпусу використовуються стандартні болтові з'єднання, тому достатньо мати кілька ходових ключів. Добре, якщо це буде набір головок з подовжувачами та коміром. У разі відсутності будь-якого інструменту, слід заздалегідь купити ріжковий ключ на 10 головку на 13 з подовжувачем і коміром. Цих ключів достатньо більшості автомобілів, але є й винятки з правил.

При роботі з батареєю з рідким електролітом необхідно знати елементарні правила індивідуального захисту. Перед тим, як вимкнути або підключити акумулятор на машині, слід одягати гумові рукавички, окуляри та робочий одяг. Під рукою також має бути упаковка харчової чи кальцинованої соди. У разі розливу електроліту вона допоможе нейтралізувати небезпечний його компонент – сірчану кислоту. Не зайвими будуть звичайна металева щітка, чисте ганчір'я і спеціальне мастило, що перешкоджає окисленню електричних контактів.

Як підготувати автомобіль до відключення АКБ?

Сучасний автомобіль оснащений великою кількістю електронних приладів та обладнання різних систем. Частина з них здатна запам'ятовувати налаштування при відключенні електрики, а частина – ні. Щоб подальше підключення акумулятора в машині не призвело до ремонту або налаштування якогось керуючого пристрою, необхідно дотримуватись послідовності від'єднання АКБ. Так, перед від'єднанням клем від батареї необхідно відключати замок запалювання і витримувати паузу 10 хвилин. Це час, протягом якого важливі системи готуються до режиму сну.

Наприклад, протягом перших 3-5 хвилин після вимкнення запалення система, що відповідає за подушки безпеки, ще активна. У ряді машин відключення акумуляторної батареї можна зробити трохи раніше - через 5 хвилин. Важливо, щоб перед від'єднанням клем усі допоміжні пристрої (магнітола, зарядне від смартфона тощо) були вимкнені. Добре, якщо перед вимкненням АКБ буде виконано приєднання тимчасового акумулятора автомобіля. Тоді не доведеться заново встановлювати звичні налаштування мультимедійної системи та бортового комп'ютера.

Як від'єднати акумулятор від автомобіля?

Через 10 хвилин після вимкнення запалення можна приступати до від'єднання АКБ. З міркувань безпеки спочатку від'єднуються клеми, а потім проводиться зняття кріплення акумуляторної батареї до кузова. Щоб знизити ризик короткого замикання, першою відключається мінусова клема, а потім плюсова. Перед тим як знімати клему, необхідно послабити гайку її кріплення. Для цього використовується ріжковий ключ чи головка на 10.
Кріплення акумулятора до кузова виконується однією або двома притискними пластинами. Вони кріпляться на шпильках із використанням гайок під головку 13 мм. Якщо вимкнено, щоб використовувати зовнішнє зарядне для автомобільного акумулятора, ці кріплення можна не знімати. Якщо ж АКБ необхідно прибрати з підкапотного простору, слід відкрутити гайки кріплення і витягти притискні пластини. Для цього зручно використовувати головку відповідного розміру, подовжувач та комір.

Як підготувати автомобіль до підключення АКБ?

Перед тим, як встановити АКБ під капот, необхідно підготувати майданчик та клеми, а також оглянути дроти. Місце, на якому розміщується батарея, очищається від забруднень і сміття. Шпильки кріплення притискних пластин слід почистити та змастити графітним мастилом. Провід, на якому встановлена клема, не повинен мати тріщин та інших ушкоджень. Перед тим, як підключити акумулятор до машини, бажано перевірити і масу, розташовану поблизу АКБ: окислення та недостатня затяжка неприпустимі.

На клемах не допускаються окисли, забруднення та відсутність болтів із гайками. Окиси і бруд можна забрати металевою щіткою або наждачним папером. Зношені болти та гайки слід замінити: клеми мають надійно фіксуватися на висновках АКБ. В іншому випадку стартер клацатиме, а двигун не запуститься. Перед встановленням акумулятора в підкапотний простір його корпус необхідно очистити від забруднень чистою ганчіркою. Ще клеми автомобіля та контактні висновки батареї бажано обробити мастилом для електричних з'єднань.

Як правильно підключити акумулятор до машини?

Щоб правильно підключити акумулятор до машини, достатньо підготувати автомобіль і діяти в порядку, зворотному вимкненні. Спочатку необхідно виконати установку батареї під капот, закріпити її притискними пластинами, використовуючи голівку, подовжувач та комір. Потім першою слід надіти плюсову клему, злегка натиснути на неї і затиснути, обертаючи гайку ріжковим ключем на 10. Після, ті ж дії виконуються по відношенню до мінусової клеми. Приєднувати спочатку мінус, а потім плюс, небажано - зростає ризик отримання короткого замикання.

При відключенні та підключенні АКБ важливо керуватися не лише загальними рекомендаціями, а й інструкцією до конкретного автомобіля. Наприклад, деякі машини Volvo перед підключенням батареї вимагають, щоб ключ запалення був у другому положенні. Ця рекомендація дозволяє електронним модулям продовжити без помилок. Після того, як вдалося підключити акумулятор в машині, необхідно запустити двигун і провести калібрування, виконавши поїздку з різною манерою їзди на ділянці в 10 км. Якщо двигун запускається мляво, а батарея вже була на зарядці, є сенс подумати про її заміну. Менеджери нашого інтернет-магазину https://a-mega-auto.com/ завжди готові сприяти цьому питанню і допомогти зробити правильний вибір.

Як вибрати акумулятор для автомобіля? Як зарядити авто акумулятор?