Автомобільна батарея - не комп'ютер, але критерії відбору говорять про інше. Який акумулятор вибрати: як був раніше чи більше, обслуговуваний чи необслуговуваний, імпортний чи українського виробництва? А як бути з ємністю: хочеться більше, чи можна? Що таке струм холодного прокручування та полярність акумуляторної батареї? Запитань - маса, і ми знаємо правильну відповідь на кожну з них.

Ємність та габарити

Перше, що спадає на думку перед покупкою джерела живлення: яку ємність акумулятора вибрати? Це один із важливих параметрів, він вимірюється в А * год (Ah) і вказує на запас енергії, що витрачається на запуск двигуна. Чим більше, тим краще, але є одне: чим більше ємність, тим більше габарити батареї. Генератор з ємнішою АКБ справлятиметься, рівень розряду залишиться на колишньому рівні, але запасу енергії вистачить на довше. Однак для підзарядки від розетки 220В знадобиться потужніший зарядний пристрій.

Чи стане АКБ із додатковим запасом ємності у спеціально відведене місце – питання №1 у справі, як підібрати акумулятор на автомобіль. Як правило, немає: розмір майданчика під джерело живлення проектується, виходячи з потужності двигуна. Наприклад, на автомобіль із мотором 1,6 літра встановити акумуляторну батарею понад 60 А*год проблематично. Переміщення у велику сторону можливі, якщо машина випускається з різними двигунами. Тоді у бюджетній модифікації автомобіля можна встановити АКБ підвищеної ємності. Крім ємності, розмір виробу впливає стандарт типорозміру: азіатський чи європейський. Моделі для європейських автомобілів нижчі та довші, а для машин азіатського походження - вищі і вже.

Пусковий ток

Коли ми сумніваємося, який акумулятор купити, ми намагаємося заручитися підтримкою пошуковика. Одне слово "акумулятор" ввести недостатньо, необхідно хоча б одне визначення, наприклад автомобільний. Ще автомобільну акумуляторну батарею часто називають стартерною. Основна характеристика стартерної батареї - здатність віддати великий струм за 2-3 секунди, період, коли стартер запускає двигун. Оцінити можливості АКБ у цій вправі можна за струмом холодного прокручування, який вказується на етикетці виробу в амперах (А).

Теоретично це сила струму, яку повністю заряджений джерело живлення віддає при -18°C за 10-30 секунд. Визначиться, як вибрати акумулятор на автомобіль за цим параметром досить просто. Чим більша цифра, тим простіше акумуляторній батареї запускати двигун узимку. Влітку або на прогрітому двигуні стартер двигуна споживає мінімальну кількість енергії. Але в мороз автомобіль додатково пручається запуску: олія густіє, а в самій батареї сповільнюються реакції. Тому для зимових умов АКБ з великим пусковим струмом краще.

Полярність та тип кріплення

Полярність - це порядок розташування висновків на АКБ, до яких ми підключаємо плюсову та мінусову клеми автомобіля. Як дізнатися, який акумулятор потрібно для машини за цим параметром? Необхідно поставити стару батарею так, щоб вона дивилася на нас, а клеми були ближчими до нас. Після цього слід з'ясувати, з якого боку "+". Якщо ліворуч, то джерело живлення має пряму полярність, якщо праворуч – зворотну. Помилятися з цим параметром небажано – дроти під капотом можуть не дістати до протилежного краю батареї.

Щоб удари та вібрації не вивели АКБ з ладу завчасно, її необхідно закріпити. Варіантів кріплення два: знизу, кронштейном та зверху, притискною пластиною. Перед тим, як вибрати акумулятор для авто, слід оглянути схему кріплення старої батареї. Якщо вона притискається до майданчика знизу, новий виріб повинен мати бортик в нижній частині корпусу. Як правило, нижній тип кріплення використовується в машинах європейського походження, а притискні пластини широко використовуються на азіатських автомобілях.

Обслуговувана або необслуговувана

Обслуговуваність по відношенню до АКБ – це доступ всередину виробу. Батареї, що обслуговуються, мають пробки, відкрутивши які, можна долити дистильованої води або заміряти щільність електроліту. Такого доступу, що не обслуговуються, не мають, але при правильній експлуатації не вимагають доливання дистильованої води. Як правильно підібрати акумулятор на автомобіль за цим критерієм? Як правило, регулятором у цьому питанні є ціна - вироби, що обслуговуються дешевше, ніж необслуговуються.

Різниця в ціні викликана тим, що батареї, що обслуговуються, вимагають більш уважного догляду. Згодом вода википає з електроліту та його рівень падає. Відновлення рівня виконується доливкою дистильованої води. Якщо цього вчасно не зробити, АКБ втратить частину ємності і почне активно старіти. Тому вибір акумулятора для авто в необслуговуваному виконанні краще. Ці вироби не потребують втручання протягом усього терміну служби.

Зовнішній вигляд та дата виробництва

При підборі обов'язково необхідно звертати увагу на зовнішній вигляд виробу: він допоможе визначити, чи перед нами нова батарея чи не зовсім. Свіжий акумулятор не має патьоків електроліту, слідів підключення клем або крокодилів до висновків. Це вселяє впевненість у тому, що АКБ не повертали до магазину та не заряджали. Добре, якщо партію батарей тільки завезли в торгову точку і вони знаходяться у заводській упаковці – це вірна ознака свіжості. А що, якщо перед нами тріснула АКБ, але за знижкою і цілий автомобільний акумулятор: який вибрати з прицілом на майбутнє? Перевагу варто віддати цілому виробу та економити на цьому не потрібно.

Вік батареї відраховується з моменту заправки електролітом, тому що швидше вона потрапить із заводу до нас у руки, то краще. Свіжим вважається джерело харчування, з виготовлення якого пройшло трохи більше 6 місяців. АКБ, що залежалися, часто вимагають підзарядки, крім того, вони неминуче старіють. Тривале зберігання у недозарядженому стані викликає руйнівні процеси всередині електричного виробу. Тому вибір акумулятора для автомобіля повинен асоціюватися з розумною економією. Одна річ придбати варіант скромніший, але свіжий, і зовсім інша - купити по солідній знижці AGM, якому вже більше року.

Бренд та магазин

Виробник АКБ відчутно впливає на ціну джерела живлення: відомі бренди помітно дорожчі за маловідомі. Якій фірмі віддати перевагу – кожен із нас вирішує самостійно. Відзначимо лише той факт, що якість та надійність, яку обіцяє той чи інший виробник, безпосередньо залежить від правильності експлуатації батареї. Якщо автомобіль в основному стоїть, а акумулятор додатково не заряджається, то навіть лідери будь-якого рейтингу, виходять з ладу раніше за встановлений термін. Тому, крім того, як підібрати АКБ, необхідно подбати і про зарядний пристрій - додаткової підзарядки періодично потребує будь-яка батарея.

При виборі торгової точки краще віддати перевагу тій, що спеціалізується лише на автомобільних джерелах живлення. Як правило, такі магазини безпосередньо співпрацюють із виробниками акумуляторних батарей. А це запорука не тільки якості, свіжості та оригінальності, а й приємної ціни. Наприклад, наш інтернет-магазин є офіційним представником акумуляторного заводу "Мегатекс". Якщо ви вивчили, як вибрати акумулятор для автомобіля, і вже шукаєте модель за прийнятною ціною, зверніть увагу на інтернет-магазин А-МЕГА АВТО. У нашому асортименті лише якісні батареї українського виробництва за низькою ціною.

Що в результаті

Спочатку необхідно визначитися з основними параметрами майбутньої покупки або, за старою акумуляторною батареєю визначаємо ємність, полярність, типорозмір, азіатський чи європейський, та схему кріплення. Вибравши прийнятний ціновий діапазон, визначається з технологією обслуговування АКБ: обслуговується чи ні, і пусковим струмом. Якщо настановний майданчик під АКБ має запас, можна зробити ще й вибір ємності акумулятора для автомобіля. Встановивши фільтри, шукаємо модель марки, що цікавить, і обираємо надійного постачальника. Якщо виникли проблеми з підбором батареї, фахівці інтернет-магазину А-МЕГА АВТО готові надати якісну консультацію.

Перед тим, як купувати вибраний виріб безпосередньо в торговій точці, його необхідно перевірити та оглянути на предмет свіжості. Сліди експлуатації, будь-які пошкодження, потік електроліту неприйнятні, а з дати виготовлення повинно пройти не більше 6 місяців. Добре було б протестувати справність АКБ за допомогою мультиметра або вилки навантаження. На справній батареї мультиметр покаже 12,6-12,7, а напруга під навантаженням вилки потужністю 150-180 А не повинна просідати нижче 11 В. Вибирайте гідну заміну АКБ разом з А-МЕГА АВТО. Ми маємо широкий модельний ряд, доступні ціни, філії в межах України та можливість доставки транспортними компаніями.

Чи можна заряджати автомобільний акумулятор вдома? Як підключити акумулятор до автомобіля?